Hornopolní 48 702 00, Ostrava - centrum +420 602 323 999
Zakončení české driftové sezóny 2018 končilo opět závodem na autodromu v Brně, kde je trať opravdu velká a závod láká diváky velkou účastí závodních vozů a jejich jezdců včetně těch zahraničních.

Mellany musíme pochválit za skvělý konečný výsledek, kterého dosáhla a za podpoření celkově skvělé atmosféry. V kvalifikaci sice skončila “až” 14., ale v celkově uhájila skvělé 7. místo, díky kterému si do celkového hodnocení odnesla 10 bodů.

My Mel gratulujeme k úspěšnému ukončení sezóny 2018 a jsme velmi zvědaví, co nám ukáže v roce 2019!

Na obrázku může být: auto Na obrázku může být: auto a venku
Na obrázku může být: auto a venku Na obrázku může být: obloha, venku a příroda


I na posledním klání tohoto roku jsme zabojovali a v čele s Jaroslavem Surówkou jsme získali místo druhé a to jak celkově, což považujeme za parádní výsledek, tak samozřejmě také ve třídě. Vy si nyní užijte tradičně video i fotky. 🙂

Výsledky zdeJarek od 0:50

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sedící lidé, venku a text Na obrázku může být: venku


Jarka najdete od 3:00

Den první 25.8.2018Další závod, který jsme absolvovali byl dvoudenní závod v České trofeje v Ústí nad Orlicí. První den Jaroslav Surówka skončil na krásném třetím místě a těšili jsme se na další den. Oproti loňskému roku podstatné polepšení ze sedmého místa. Ve své třídě Jarek skončil na místě druhém.

(výsledky zde)Na obrázku může být: auto, venku a příroda Na obrázku může být: sedící lidé a venku

Den druhý 26.8.2018

Druhý den byl ještě lepší než-li ten první, protože se pilotovi J. Surówkovi podařilo obsadit místo druhé, což bylo skvělé zakončení závodního víkendu. Ve třídě jsme skončili dokonce na místě prvním!

(výsledky zde)

Na obrázku může být: auto, venku a příroda Na obrázku může být: venku

Seriál CDS se vrátil na své tradiční místo a to na autodrom CzechRing do Hradce Králové. V úmorných teplotách, které zde panovaly to byla výzva nejen pro jezdce, ale také pro techniku. Bohužel Mellany si nevyjela žádné body ani v kvalifikaci a tedy ani do celkového pořadí v poháru.

Že se jí nedařilo podle jejich představ ještě neznamená, že nepředvedla parádní show a opět se podepsala nejen gumou na asfalt, ale také svou jízdou do paměti všech diváků!

Na obrázku může být: auto a venku Na obrázku může být: auto a venku


Opět jsem se v rámci propagace našich barev, ale především barev našich partnerů vypravili za hranice republiky, tentokrát do sousedního Polska, kde se jelo další klání ze seriálu CZECH DRIFT SERIES. Naší zástupkyní nebyl samozřejmě nikdo jiný než Kristýna “Mellany” Morcinková, která v kvalifikaci zajela 9. pozici.

Celkově skončila 8 má a do celkového hodnocení poháru si přičetla cenných 9 bodů!

Na obrázku může být: 1 osoba, auto a venku Na obrázku může být: auto a venku


Tento historický a opravdu velký závod se jel v rámci tradičního mezinárodního mistrovství Evropy. Na startu se postavilo a do cíle dojelo až 157 závodních vozů. V rámci celkového pořadí se Jaroslav Surówka umístil na neskutečném 21. místě!

V rámci České trofeje se Jaroslav umístil na 1. místě! Což byl další skvělý výsledek v jinak bohužel krátké sezóně. Ve třídě jsme se samozřejmě umístili také na prvním místě!

Výsledky zde.

Na obrázku může být: venku Na obrázku může být: strom, venku a příroda
Na obrázku může být: auto a venku Na obrázku může být: obloha, mrak a venku

Naše drifterka Kristýna „Mellany“ Morcinková se na rozdíl od minulého roku účastnila již prvního klání soutěže CZECH DRIFT SERIES, který se konal již tradičně na polygonu v Sosnové…

Musíme uznat, že trať jí sedla výborně a s technikou se po zimní pauze sžila na výbornou. V kvalifikaci jí to vyneslo vynikající 4. místo a celkově odešla ze závodu v Sosnové s výbornou 10. příčkou v prestižní kategorii semi-pro.

Na obrázku může být: auto a venku Na obrázku může být: auto a venku
Na obrázku může být: auto a venku

Na této exhibici nebylo cílem pouze divákům předvést techniku pro sezónu 2018, ale také oprášit umění po zimě. Byli jsme rádi i za Kristýnu, že si mohla sednou za volant své E46 a pořádně jí provětrat. Důležité je to také z důvodů techniky, kdy jedině ostrým provozem můžeme odhalit případné technické závady.

Nejednalo se o bodovanou soutěž.

Na obrázku může být: auto, obloha a venku Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, auto a venkuFoto, O nás, Závodní stáj, Závody, Závody MČR
Přinášíme Vám pár fotografií, z víkendů 6.-7.5.2017, kdy jsme se účastnili závodu Mistrovství ČR v Náměšti nad Oslavou, koneckonců o průběhu závodů jste se mohli dozvědět z předchozího článku.

Každopádně fotografie ze závodů, které nám vyfotil Tomáš Tichý z Tomáš Tichý Photography, jsme v době uveřejnění předchozího článku ještě k dipozici neměli, ale jsou, a tady musíme Toma pochválit, opravdu parádní a bylo by škoda vás o ně ochudit. Celou Tomovu galerii z Náměště si můžete prohlédnout zde.
Foto, Video, Závodní stáj, Závody, Závody MČR
Po zimní pauze se opět hlásíme a máme pro Vás spoustu novinek. Tou největší je, že nám do stáje přibyla další ostrá „hračka“. Vůz Norma M20F bude zcela jistě velmi konkurenceschopnou posilou naší závodní stáje a pilotovat ji bude opět Jarek Surówka.


Sportovní prototyp používá motor Honda K20, známý mimo jiné také z Hondy S2000, a hýbe plackou těžkou něco málo přes 500 kg silou větší než 250 koňských sil. A na trati je to sakra znát. Po nějakém drobném testování jsme se vydali na první závody a vzhledem k vyspělosti techniky jsme se poprvé mohli registrovat do seriálu Mistrovství ČR v závodech do vrchu, pořádaných paralelně se šampionátem MREC, kterého jsme se účastnili v minulých letech.

Mistrovství ČR – Náměšť n. Oslavou 6.-7.5.2017

V Náměšti panovalo celý víkend velmi příjemné slunečné počasí, takže závody to byly divácky velmi vydařené, to potvrdil také počet rychlosti-chtivých diváků, kteří se na tyto závody přišli podívat v opravdu hojném počtu.


Na této trati jsme byli prakticky poprvé, takže jsme byli všichni zvědaví na Jarka, jak se s novou tratí i vozem popere. Naštěstí nás Jarek nepřekvapil a opět vše zvládl absolutně bravurně a zajížděl vyrovnané časy jak v sobotu, tak v neděli. Vlastně vyrovnané nebyly, neustále se mu své časy dařilo zlepšovat a také díky tomu získal první umístění ve své kategorii i třídě, což je na tak prestižní soutěži velkým úspěchem. Nejrychlejší čas byl 59,1 sekundy.

Nicméně ještě větším úspěchem je umístění celkové. Na pódium jsme se sice nepodívali, ale nechybělo mnoho. Získali jsme krásné čtvrté místo, což nás v konkurenci daleko silnějších vozů a stájí řadí k absolutnímu vrcholu české vrchařiny. Motivace k zlepšení tedy je a jsme moc rádi, že se Jarkovi povedlo chytit nové vybavení pevně do rukou a předvedl excelentní práci.

Vy si nyní užijte onboard naší nejrychlejší jízdy na trati v Náměšti nad Oslavou a nového stroje Norma, který si budete moc vychutnávat minimálně celý tento rok!


MREC – Brno 2.4.17

Ještě nám dovolte se pochválit účastí na „zahřívacím“ závodě seriálu Maverick Euro Rescue Cup, který se jel začátkem minulého měsíce na okruhu v Brně. Klání bylo rozděleno do dvou separátních závodů, kde jsme v obou skončili druzí v celkovém pořadí!
Video TOP3:


Foto, Video, Závodní stáj, Závody, Závody MREC
Zdravíme fanoušky a také naše partnery.

Přinášíme Vám přehled posledních odjetých závodů tohoto roku. A že nakonec bylo ještě rušno, se můžete přesvědčit v následujících řádcích.


MREC 2016 – II. Ecce homo – 10.9.2016 Šternberk

Na tuto akci jsme Vás zvali již v předchozím příspěvku. Akce byla divácky velmi atraktivní nejen díky vysokému počtu startujících vozů v závodě seriálu Maverick Euro Cup 2016, ale také díky navazující akci – závodu historických vozů. 


Bohužel jsme zajeli pouze 4. místo ve své třídě, ale i to považujeme ve složité konkurenci, která se závodu účastnila za slušné umístění. 

MREC 2016 – Divácká 13° – 17.-18.09.2016 Diváky u Hustopeče

V Divákách to vypadalo už podstatně lépe. Jak s autem po technické stránce, tak konečně opět také s výsledky. V obou závodních dnech jsme zajeli 1. místo ve třídě a v neděli se povedlo Jarkovi zajet dokonce 3. místo absolutně, tedy mezi všemi vozy, které ten den startovaly. Celkem bylo startujících vozů 46. Na sestřih záběrů z obou dní se můžete podívat na níže přiložené video třech nejrychlejších. Naši formuli můžete vidět od 7:19.


MREC 2016 – Race cars show – 1.-2.9.2016 Vysoké mýto

Každoroční akce ve vysokém mýtě je už více-méně jen o zábavě a volném, byť měřeném, ježdění. Touto akcí se seriál vrchařských závodů Maverick Rescue Euro Cup otevírá, ale i končí. I zde jsme byli vidět v plné parádě a kdo se přišel podívat, určitě nebyl zklamán. Účast byla hojná, počasí přálo a na okruhu se proháněla závodní auta – co více si o víkendu přát, ještě navíc vyjímečně jako divák nemusíte chodit do kopce :).

Vy si můžete vychutnat, jak takové zábavné závodní kolo na tomto relativně malém okruhu vypadá v podání Jaroslava Surówky, kdy jde z on-board záznamu jasně vidět, že se jízdou opravdu baví. 

Další akce

Huawei Euroring – Maďarsko

Nejsme vidět pouze na závodech, ale také například na firemních akcích. Naposledy jsme byli dne 29.9.2016 na akci pro společnost Huawei na maďarském EURO RINGU, který musíme velmi pochválit.


Zůstaňme na chvíli u trati. Trať má okolo dvou minut v osobním voze, je bezpečná s únikovými zónami a má skvělý profil. Dlouhé rovinky střídají nejen dlouhé zatáčky, ale i ostré šikany a kromě hlavního okruhu je možno využít mnohých variant, které trať nejen prodlouží, ale také přidají na její zajímavosti. Trať má také dostatek závodních boxů pro uskladnění vybavení a vozů, které lze pronajmout za velmi přijatelnou cenu. Mimo to si lze na trati ve volné dny zajezdit bez předchozího ohlášení a za velmi přijatelný poplatek. Volné dny jsou prakticky každý den, mimo dny, kdy je nahlášená jiná akce. Více informací na http://www.euroring.hu/en/.


Každopádně akce se vyvedla, zákazníci, partneři i zaměstnanci společnosti Huawei byli spokojeni a zažili závodní atmosféru z první ruky. Věříme, že budeme spolupracovat i nadále.

CZECH DRIFT SERIES – Sosnová 24.-25.9.2016

Jak již někteří možná víte, součástí našeho týmu se stala také Kristýna „Mel“ Morcinková, která závodí v driftových závodech v námi upraveném BMW E36. Tato sezóna je zkušební jak pro nás, tak pro automobil a jeho pilota, takže souhrn a resumé připravíme v zimě. Každopádně už nyní můžeme prozradit, že Mel je velmi šikovný pilot a určitě to není naposled co o ní slyšíte!


Určitě si pusťte záznam České televize z CDS, kde jako první rozhovor právě rozhovor s Kristýnou. Odkaz na záznam zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10207469169-svet-motoru/216471291269124-mm-cr-drifty-sosnova/.


CZECH DRIFT SERIES – Brno 8.-9.10.2016

Dalším závodem, na který jsme s Mel zamířili se konal na brněnském okruhu opět pod taktovkou seriálu Czech Drift Series. Driftové závody na brněnském okruhu jsou odlišné od ostatních právě díky profilu trati v Brně, neboť zatáčky jsou delší a jezdci nejedou ve smyku zatáčkami převážně na druhý rychlostní stupeň, ale smyk se zde koná díky daleko větších rychlostí také ve vyšších převodových stupních. 

Díky této odlišnosti se zde prověří nejen síla a odolnost techniky, ale také dovednosti a rychlosti jezdce, který nemůže spoléhat pouze na výkon svého vozu, ale musí daleko více pracovat s jeho váhou. 

To se Mel povedlo na výbornou a během rozjížděk se zvládla přizpůsobit trati a obstát na výbornou. Nakonec z celkového počtu 30 jezdců probojovala do finále, kde se umístila na 13. místě.

Jak máme zvykem, když se jedou závody, v pátek se sbalíme a vyjedeme vstříc novým zážitkům a zkušenostem. Ani tentokrát to nebylo jinak a ve složení formule Faster a dvou vozů Subaru a hlavně týmem JS RACING jsme vyjeli na závody seriálu Šíma sprint, který se letos již po druhé vrátil do Šternberka.

 


Známá trať ve Šternberku tentokrát nepřinesla jen tradičně kvalitní trať, ale i počasí hodné daleko jižnější rovnoběžce, tentokrát nebylo třeba grilu, stačilo si omeletku osmahnout na sluncem a motorem rozpálené kapotě. Napříč tomu se dařilo více než dobře a ovládli jsme výsledkovou listinu.

Pilot Jaroslav Surówka s formulí Faster se sžíval s novým motorem Kawasaki více než dobře a již od sobotního dne s časem 1:20 ovládl výsledkovou listinu absolutně nejrychlejším časem toho dne, který v neděli ještě dokázal zlepšit na skvělých 1:19. To neznamenalo nic jiného než 1. místo v závodě, ale i cenu za absolutně nejrychlejší čas. Mimochodem ten starý motor zůstal na minulých závodech, kde v dvou set kilometrové rychlosti ukončil své otáčky ráznou zástavou.Dominik Tomík ve svém Subaru Impreza WRX si po součtu časů ze sobotního a nedělního dne odnesl čtvrtou pozici s nejrychlejším časem 1:31. Auto bylo v pátek nalazeno na 270ps a zdá se, že se snaha vyplatila. Mimochodem Dominik si na minulých závodech Šíma sprint v Kopřivnici odvezl skvělé 3. místo.Další z vozů Subaru, řízeného Richardem Smolinským se umístil na páté pozici s nejrychlejším časem 1:33.


Ještě by jsme rádi popřáli týmu Hlavinka motorsport pevné nervy při opravě formule Lotus, která měla nepříjemně blízké setkání se svodidly.Zdravíme publikum a fanoušky s dalším minireportem z posledních závodů, které byly konečně opravdovou zkouškou jak pro nový stroj Faster, o jehož stavbě a prvním ostrém nasazení jste se mohli dočíst v předchozím článku, tak i pro našeho pilota Jaroslava Surówku.

Že to nebude jen tak jsme tušili již v pátek při pohledu na nebesa. Tentokrát se mířilo na Slovenko, kde se v obci Bánovce nad Bebravou jel tento rok již třetí závod evropského poháru závodu do vrhu – Maverick Rescue Euro Cup (MREC). Pro nás a naši formuli to však kvůli delší stavbě nové formule byla v tomto seriálu první účast.
Očekávání byla opět velmi silná, protože mělo dojít na lámání chleba v podobě velmi silné konkurence, pravidelně se účastnící tohoto seriálu. Na formuli byly po minulých závodech provedeny menší úpravy, aby se dosáhlo lepšího průběhu motoru, řazení a jejího chování na trati a tak jsme byli zvědavi na výsledek.


V sobotu bylo na této trati s názvem „Jankov vršok“ velmi mokro – mrholení střídaly průtrže mračen, což v kombinaci s jílovitou půdou na cestě vytvářelo velmi nebezpečný a kluzký povrch, na který doplatily mnohé posádky a o havárie bohužel nebyla nouze. Jarek nicméně trať i podmínky zvládl na jedničku a poprvé si na vodě s novým strojem dojel pro krásné druhé místo v kategorii E2 se součtem časů 5:27 a nejrychlejším časem 2:23. Na to, že se jelo na suchý gumách výsledek více než uspokojující.


V neděli začala trať schnout a absence mokrých gum již nebyla takovou překážkou jako v den předešlý, nicméně na suchu zrychlí všichni a o to více se na časech dají pozorovat rozdíly ve výkonech jednotlivých vozů. Formule Faster nepatří mezi nejsilnější, hbitost ji ale v žádném případě nechybí. To dokazuje také výsledný součet závodních časů 4:06, který nám přinesl třetí místo v kategorii E2 (druhé do 1600ccm) s nejrychlejším časem 2:01.


Ze závodu jsme si odnesli tedy nejen poháry, ale také dobrý pocit za dobře odvedenou práci nejen na formuli. Na příští závody, o kterých Vás budeme informovat zanedlouho, se zaměříme především na pneumatiky, jelikož ty nám momentálně scházejí asi nejvíce.

Zdravíme všechny fanoušky a příznivce. Po dlouhé zimní pauze se opět ozýváme. Neotáleli jsme z nudy, ale ba naopak, aby jsme mohli připravit hned několik překvapení!

Formule Faster s motorem Kawasaki ZX12R

Tím největším je nová formule v naší závodní stáji. Jedná se o formuli Faster s motorem Kawasaki ZX12R o objemu 1,3l a výkonem přes 200 ps, kterou jsme přes zimu stavěli od úplného základu, tedy od rámu, až po kapotáže.Vše to začalo koupí „již hotové“ formule, která se po odstrojení ukázala vhodná tak akorát pro kompletní rekonstrukci, tak nám nezbylo nic jiného, než začít s úplným odstrojením a vše udělat od základu. 


Vše začalo od rámu, pískováním se odstranil původní lak, který se nahradil novým a mohlo se začít stavět. Původní zůstaly jen karbonové díly, upravená (odlehčená) kapotáž a motor. Například úplně nový a přepracovaný systém chlazení se ukázal být nutností.


Nová elektroinstalace zabrala mnoho času, jednak původní motorová elektroinstalace byla udělána asi na rychlo a nevyhovovala ani normám ani bezpečnému provozu. Dodávaly se nové komponenty jako je třeba takzvaný FlatShifter, který umožňuje řadit sekvenčně, elektronicky a bez spojky, nebo třeba telemetrie. Po dokončení elektroinstalace a systému pohonu včetně pohonné jednotky se mohlo začít také z podvozkovou soustavou, která již vykazovala značné vůle v uložení a bylo třeba ji také rekonstruovat.

Půl roku práce se mohlo konečně postavit na kola a odzkoušet. Zkouška dokázala, že práce nebyla zbytečná a vše fungovalo výborně, takže zbývalo formuli naložit a jelo se na první závody. Tedy Šíma Sprint na slavné trati ECCE HOMO ve Šternberku

Šíma Sprint – ECCE HOMO 2015 – Šternberk

První závody, které jsme letos (také díky časovému skluzu se stavbou formule) stihli, byly na slavné trati ECCE HOMO ve Šternberku pod taktovkou seriálu Šíma sprint. Na závody jsme odjížděli plní různých pocitů. Nadšení, že konečně uvidíme, jaká bude nová formule v akci, ale také nervózní z toho jak bude fungovat a jak se jí povede v konkurenci podobných strojů. Už dávno se tým JS RACING neskládá pouze z formule, ale startují za nás také další stroje. Tento víkend jely kromě Fasteru také dva vozy Subaru. Sériová Impreza GT a přes zimu upravená Impreza WRX. Ta dostala nové mapy jednotek, doznala značného odlehčení a byla vybavena systémem LaunchControl a ALS (Anti-lag System).


Na novou formuli jsme byli všichni (a vy jste pravděpodobně také) zvědaví asi nejvíce. Po první jízdě pilot a konstruktér Jarek Surówka skákal radostí, nicméně u časů nadšení vystřídalo pochyby a tak se začalo ladit. Všechny čtyři rozjížďky byly ve znamení zkoušení, ale i přes to nám to stačilo na dobrou pozici do nedělního rána s nejlepším časem okolo 1:17.


Ladilo se do noci, ale v první rozjížďce to bylo stále nebylo ono, naštěstí Jarka napadla příčina a problém se ukázal být banalitou, v další závodní jízdě se tedy mohlo jet naplno a nejlepší čas neděle byl o dvě sekundy rychlejší tedy 1:15 a vyvážené časy v podání Jarka nám zajistily první místo absolutně i v kategorii závodních vozů. 


Na Subaru Impreza WRX jezdce Dominika Tomíka byla přes zimu udělána výše uvedená práce, koníků bylo více, váhy zase méně a nás zajímalo srovnání s GT, které v minulém roce zajíždělo podobné časy jako WRX. No zde se ukázalo, že úpravy měly význam a náskok v každé rozjížďce průměrně 3-4 sekundy indikovalo nejen výrazné zlepšení, ale také boj o nějakou tu pozici. Dominik Tomík a jeho WRX nakonec skončil na krásné 4. pozici v konkurenci 15cti strojů v kategorii „Čtyřkolky“ s nejrychlejším časem 1:26.


Subaru Impreza GT Richarda Smolinského je v ryze sériovém stavu a nemá moc šancí na pódiová umístění. Je to spíše auto na trénování než závodní vůz. O tom svědčily nejen pozice, ale i časy. Nicméně narozdíl od loňska se nebojovalo jen o předposlední a poslední pozici, ale pravděpodobně díky profilu trati povedlo ukousnout 8. pozici z 15. strojů v kategorii „čtyřkolky“ s nejlepším časem 1:29.


Pozvánka na MREC – Bánovce

Celý víkend si tedy můžeme jenom chválit, auta fungovala, žádná blízká setkání se svodidly naštěstí neproběhla, takže se můžeme vesele těšit na další závody které se jedou již tento víkend (23. – 24.5.) pod taktovkou seriálu MAVERICK EURO RESCUE CUP, které se pojedou u města Banovce. Více na http://www.maverickrescue.cz/trate/a22-24-05-2015-banovce-nad-bebravou-sk/.

V předchozím příspěvku jsme avizovali, že organizujeme akci SUBARUDAY na LIBROSu, která se konala teď o víkendu. Teď už můžeme povědět, že se nám akce povedla a účastníci srazu odjížděli nadšení!Chtěli by jsme poděkovat partnerům srazu tedy Centru bezpečné jízdy LIBROS za to, že nám akci umožnili udělat v jejich areálu, SubaruFanClubu za prostor pro diskuzi a finanční příspěvek, dále společnosti SUBARU DANCARS Opava a to za představení nových vozů a také za finanční pomoc, a v neposlední řade spoluorganizátoru akce RB AUTOBATERIE s.r.o., že břímě celé akce nesli společně s námi na svých bedrech.

Video a fotogalerie dále v článku!
Příští rok se těšíme znova. Mrkněte aspoň na malou fotogalerii.

VIDEA:
Offroad trať průjezd

Časovka průjezd


17. ledna jsme se zúčastnili vytrvalostního závodu motokár v Olomouci. Kromě toho, že bude zábava jsme se vydali samozřejmě také vyhrát!

Což se nám v sestavě Jaroslav Surówka, Patrik Surówka, Richard Smolinský a Jan Bystriánský také povedlo a na druhý tým v pořadí jsme za čtyři hodiny závody nahnali 29 kol.

Domů jsme si tedy odvezli putovní pohár Motokárové čtyřkodinovky organizované závodním týmem Janík Motorsport.

Na facebookové stránce organizátora se objevilo video ze závodu, tak kromě fotek, mrkněte také na pohyblivé obrázky z tohoto klání!


Video dále v článku

Jak jsme vás již informovali v pozvánce, účastnili jsme se velké výstavy soudobých i historických vozidel v krásném prostředí Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě. A že bylo na co koukat netřeba vysvětlovat slovy, k tomu bohatě postačí fotogalerie.

Za nás musíme říct, že akce byla velmi vydařená a za návštěvu to opravdu stálo. Na trávník s auty jako Rolls Royce, Ferrari, Jaguar a podobně se člověk každý den nepostaví. A výše zmiňované industriální prostředí Dolní oblasti Vítkovic to jenom podtrhovalo.

Nejprve se podíváme na fotografie naší stáje a v druhé části příspěvku naleznete ostatní vozy. Pro zobrazení fotek čtěte celý článek.
Stáj JS RACING:Vozy ostatních účastníků:
Za námi je první, tedy vlastně nultý, ročník tuningovo-sprintové akce Road Racing Studénka, na které jsme nemohli chybět.


Proč nultý? Protože příští rok bude tato akce na celý víkend, kdežto tento rok to bylo pouze na zkoušku, ale musíme uznat, že byla výborná. A počasí to jenom potvrdilo.


Lidí bylo opravdu mnoho a aut by se taky jeden nedopočítal. Kdo chtěl, mohl si za pouhých 150 Kč vyzkoušet sprinty na 400 metrů.


Road Racing Studénka 2014 byla nad očekávání příjemným zpestřením letošní sezóny, počasí už nemohlo být slunečnější a auta pěknější. Těšíme se na příští ročník!
V sobotu 19.4.2014 se v areálu LIBROS konalo vyvrcholení akce Ostrava žije motorsportem, na kterou jsme Vás zvali v předchozím příspěvku. 


Akce to byla vydařená a divácky velmi atraktivní. Dělila se na dvě částí „on-road“ a „off-road“. V té naší on-roadové části bylo nejprve povídání se závodníky a představiteli města Ostravy, poté se všechny automobily představily při hromadné jízdě a nakonec dostal každý závodník se svým vozem nebo motocyklem prostor objet si okruh hned několikrát sám. 


Tento dopolední program se ve stejném duchu opakoval i odpoledne a v pauze mezi jízdami se o zábavu diváků postarali kaskadéři z Crazy Day teamu, předvedli show postupně na silničních motocyklech, skútrech i čtyřkolkách. Jejich představení bylo dostatečným zážitkem a diváci se mohli do sytosti nadýchat kouře ze spálených gum. 


Offroadová část probíhala na rozestavěném terénním polygonu areálu LIBROS a jezdily tam offroad speciály Wings teamu, které na letošní náročné Intercontinental RALLY (obdoba dakarské rally) skončily na velmi úspěšném 3., 6. a 12. místě. Řidiči těchto vozů nadšeně vozili všechny přihlížející po trati a ti si mohli užít perfektní zážitek. Co se týká naší formule Mondial MTX 1600, tak pro tu to byla vynikající možnost nejen se předvést v novém kabátku, ale také otestovat nově zrekonstruovanou techniku. Ano, odhalili jsme i chyby, ale ty opravíme a na závody budeme připraveni.

FOTOGALERIE: Zdravíme naše fanoušky i zákazníky autoservisu, jelikož se pomalu blíží závodní sezóna 2014, ohlédneme se, tedy aspoň fotograficky, za sezónami minulými. Tímto Vás zveme k účasti na závodech!

 


21.6.2012 jsme se účastnili závodů do vrchu ve Vítkově – Podhradí. Závody se jely na 1300 metrů dlouhé trati a trvaly celý víkend. Ve finále to znamenalo celkový nejrychlejší čas a zlatý věnec.

Napsali jsme pro Vás článek, kde se dozvíte podrobnosti o jednotlivém každém dni a malou fotogalerii. Doufám, že se Vám bude číst a prohlížet dobře.


První den bylo vyšlo ideální počasí pro naši závodní formuli MONDIAL MTX 1600, bylo doslova horko a cesta byla suchá, takže adhezní podmínky byly ideální.

Druhý den bylo trochu mokro, neboť se v noci spustila menší přeháňka. Také teplota výrazně klesla, takže se nám sobotní čas nepodařilo překonat. Naštěstí to stačilo na nejrychlejší čas celého víkendu.