Hornopolní 48 702 00, Ostrava - centrum +420 602 323 999
Foto, O nás, Závodní stáj, Závody, Závody MČR
Přinášíme Vám pár fotografií, z víkendů 6.-7.5.2017, kdy jsme se účastnili závodu Mistrovství ČR v Náměšti nad Oslavou, koneckonců o průběhu závodů jste se mohli dozvědět z předchozího článku.

Každopádně fotografie ze závodů, které nám vyfotil Tomáš Tichý z Tomáš Tichý Photography, jsme v době uveřejnění předchozího článku ještě k dipozici neměli, ale jsou, a tady musíme Toma pochválit, opravdu parádní a bylo by škoda vás o ně ochudit. Celou Tomovu galerii z Náměště si můžete prohlédnout zde.
O nás
Zima se blíží a letní obutí bude čekat v garáži až nadejde opět jeho čas. Využijte tohoto času a připravte svá kola na další sezónu. Zajistíme jejich kontrolu, eventuálně rovnání (pokud je potřeba), jemné opískování a nástřik vypalovanou práškovou barvou, která je tvrdší a tedy i odolnější než klasický lak.

Vybrat si můžete jakoukoliv barvu z vzorníku klasických ral barev. Cena za renovaci jednoho kola je 700 Kč / ks (bez rovnání a pneuservisu).
Pár archivních fotek s námi renovovanými koly v celém článku…
Dlouho jsme se neozvali, ale vězte, že to není proto, že bychom se nudili, ale proto, že máme tolik práce, že prostě nestíháme.

V prvé řadě se těšíme, až vám představíme nově rozšířený tým, který už nepůsobí pouze na poli závodů do vrchu, ale také v driftu a  okruhových závodech motocyklů. Také oznámíme nové stájové barvy pod novým partnerem týmu.

Ale ještě vás budeme chvíli napínat!Zdravíme všechny fanoušky a příznivce. Po dlouhé zimní pauze se opět ozýváme. Neotáleli jsme z nudy, ale ba naopak, aby jsme mohli připravit hned několik překvapení!

Formule Faster s motorem Kawasaki ZX12R

Tím největším je nová formule v naší závodní stáji. Jedná se o formuli Faster s motorem Kawasaki ZX12R o objemu 1,3l a výkonem přes 200 ps, kterou jsme přes zimu stavěli od úplného základu, tedy od rámu, až po kapotáže.Vše to začalo koupí „již hotové“ formule, která se po odstrojení ukázala vhodná tak akorát pro kompletní rekonstrukci, tak nám nezbylo nic jiného, než začít s úplným odstrojením a vše udělat od základu. 


Vše začalo od rámu, pískováním se odstranil původní lak, který se nahradil novým a mohlo se začít stavět. Původní zůstaly jen karbonové díly, upravená (odlehčená) kapotáž a motor. Například úplně nový a přepracovaný systém chlazení se ukázal být nutností.


Nová elektroinstalace zabrala mnoho času, jednak původní motorová elektroinstalace byla udělána asi na rychlo a nevyhovovala ani normám ani bezpečnému provozu. Dodávaly se nové komponenty jako je třeba takzvaný FlatShifter, který umožňuje řadit sekvenčně, elektronicky a bez spojky, nebo třeba telemetrie. Po dokončení elektroinstalace a systému pohonu včetně pohonné jednotky se mohlo začít také z podvozkovou soustavou, která již vykazovala značné vůle v uložení a bylo třeba ji také rekonstruovat.

Půl roku práce se mohlo konečně postavit na kola a odzkoušet. Zkouška dokázala, že práce nebyla zbytečná a vše fungovalo výborně, takže zbývalo formuli naložit a jelo se na první závody. Tedy Šíma Sprint na slavné trati ECCE HOMO ve Šternberku

Šíma Sprint – ECCE HOMO 2015 – Šternberk

První závody, které jsme letos (také díky časovému skluzu se stavbou formule) stihli, byly na slavné trati ECCE HOMO ve Šternberku pod taktovkou seriálu Šíma sprint. Na závody jsme odjížděli plní různých pocitů. Nadšení, že konečně uvidíme, jaká bude nová formule v akci, ale také nervózní z toho jak bude fungovat a jak se jí povede v konkurenci podobných strojů. Už dávno se tým JS RACING neskládá pouze z formule, ale startují za nás také další stroje. Tento víkend jely kromě Fasteru také dva vozy Subaru. Sériová Impreza GT a přes zimu upravená Impreza WRX. Ta dostala nové mapy jednotek, doznala značného odlehčení a byla vybavena systémem LaunchControl a ALS (Anti-lag System).


Na novou formuli jsme byli všichni (a vy jste pravděpodobně také) zvědaví asi nejvíce. Po první jízdě pilot a konstruktér Jarek Surówka skákal radostí, nicméně u časů nadšení vystřídalo pochyby a tak se začalo ladit. Všechny čtyři rozjížďky byly ve znamení zkoušení, ale i přes to nám to stačilo na dobrou pozici do nedělního rána s nejlepším časem okolo 1:17.


Ladilo se do noci, ale v první rozjížďce to bylo stále nebylo ono, naštěstí Jarka napadla příčina a problém se ukázal být banalitou, v další závodní jízdě se tedy mohlo jet naplno a nejlepší čas neděle byl o dvě sekundy rychlejší tedy 1:15 a vyvážené časy v podání Jarka nám zajistily první místo absolutně i v kategorii závodních vozů. 


Na Subaru Impreza WRX jezdce Dominika Tomíka byla přes zimu udělána výše uvedená práce, koníků bylo více, váhy zase méně a nás zajímalo srovnání s GT, které v minulém roce zajíždělo podobné časy jako WRX. No zde se ukázalo, že úpravy měly význam a náskok v každé rozjížďce průměrně 3-4 sekundy indikovalo nejen výrazné zlepšení, ale také boj o nějakou tu pozici. Dominik Tomík a jeho WRX nakonec skončil na krásné 4. pozici v konkurenci 15cti strojů v kategorii „Čtyřkolky“ s nejrychlejším časem 1:26.


Subaru Impreza GT Richarda Smolinského je v ryze sériovém stavu a nemá moc šancí na pódiová umístění. Je to spíše auto na trénování než závodní vůz. O tom svědčily nejen pozice, ale i časy. Nicméně narozdíl od loňska se nebojovalo jen o předposlední a poslední pozici, ale pravděpodobně díky profilu trati povedlo ukousnout 8. pozici z 15. strojů v kategorii „čtyřkolky“ s nejlepším časem 1:29.


Pozvánka na MREC – Bánovce

Celý víkend si tedy můžeme jenom chválit, auta fungovala, žádná blízká setkání se svodidly naštěstí neproběhla, takže se můžeme vesele těšit na další závody které se jedou již tento víkend (23. – 24.5.) pod taktovkou seriálu MAVERICK EURO RESCUE CUP, které se pojedou u města Banovce. Více na http://www.maverickrescue.cz/trate/a22-24-05-2015-banovce-nad-bebravou-sk/.

V předchozím příspěvku jsme avizovali, že organizujeme akci SUBARUDAY na LIBROSu, která se konala teď o víkendu. Teď už můžeme povědět, že se nám akce povedla a účastníci srazu odjížděli nadšení!Chtěli by jsme poděkovat partnerům srazu tedy Centru bezpečné jízdy LIBROS za to, že nám akci umožnili udělat v jejich areálu, SubaruFanClubu za prostor pro diskuzi a finanční příspěvek, dále společnosti SUBARU DANCARS Opava a to za představení nových vozů a také za finanční pomoc, a v neposlední řade spoluorganizátoru akce RB AUTOBATERIE s.r.o., že břímě celé akce nesli společně s námi na svých bedrech.

Video a fotogalerie dále v článku!
Příští rok se těšíme znova. Mrkněte aspoň na malou fotogalerii.

VIDEA:
Offroad trať průjezd

Časovka průjezd


Zdravíme návštěvníky a fanoušky JS RACING.

Pro majitele a nadšence Subaru pořádáme akci s názvem SubaruDay na LIBROSu. Akce se bude konat 7.3.2015 a bude celodenní, kde si přihlášení účastníci zažijí kurzy bezpečných jízd na kluzných plochách a potom i měřenou časovku.

Máte Subaru a chcete se zúčastnit? Napište na mail motorsport@js-r.cz a možná se stihnete vlézt do soupisky, která může čítat maximálně 50 aut! Program si můžete prohlédnout níže.SubaruDay na LIBROSU 7.3.2015 – PROGRAM


Propozice

 • každý účastních se účastní na vlastní nebezpečí své i svého majetku
 • startovné (bude vybíráno při zahájení) činí 150 Kč / Auto
 • účastních se zavazuje dbát pokynů pořadatelů
 • členové skupinky offroad – je důležité aby byli nejpozději v 8:00 v areálu LIBROS
 • počet aut je limitován počtem 50 aut (ideálně 25 offroad / 25 placky
 • časovka bude zaměřena na čistě jeden ostrý průjezd. to otestuje vaši schopnost zapamatovat si trať a přizpůsobit se podmínkám, časovka bude měřená a za sražení kuželu / vyjetí z trati se bude přidělovat penalizace 5 sekund.
 • časový harmonogram se může posunout

8:00 – 8:30 Zahájení

 • vysvětlení bezpečnosti
 • představení areálu, jeho možností
 • prostor pro dotazy, eventuálně slovo pořadatelů
 • podepsání reverzu, zaplacení startovného, kdo bude mít zájem, zaplacení prohlídky dolu Landek (150Kč / os)


Program EXTERIÉR

Účastníci budou rozděleni do dvou skupin placky a offroad. Obě tyto skupinky si vyzkouší školu smyku a budou mít možnost zúčastnit se časovky.


Pozor! Při asfaltových disciplínách není možné opustit disciplínu a jet / jít třeba do bufetu. Poté co vjedeme na asfalt, se areál kluzných ploch uzavírá a zůstáváme na traťích.

Skupina Offroad program

8:30 – 10:30: Kurz bezpečné jízdy – kluzné plochy

 • krátká praktická část a potom přesun na asfalt, kde budou vozy rozděleny a každý několikrát absolvuje školu smyku na třech různých překážkách
 • kurz probíhá na 3 různých “cvičištích”, skupina bude rozdělena na 3 menší skupiny, každá bude nějakou dobu na svém stanovišti, kde se budeme jeden po druhém střídat v “samotné akci”

10:30 – 14:00: Offroad

 • na offroadovém polygonu areálu Libros budou vytyčeny dvě trati, s dvěma obtížnostmi
 • potřebujeme vždy 4 lidi, kteří budou trať hlídat s vysílačkami, horizonty atd.
 • více-méně volné ježdění

15:00 – 17:30 Časovka

 • postaví se trať (minimální změny, půlka bude připravena již dopředu)
 • všichni za sebou pojedou 2-3 zaváděcí kola, pomalu ve vláčku, je nutné si zapamatovat trať
 • časovka je dobrovolná, v případě špatného počasí je potřeba automobil důkladně očistit při přechodu z offroad části na asfaltovou
 • jedno ostré kolo na čas


Skupina “placky” program

9:30 – 10:30: Seminář/Rozprava

 • praktická část ke kluzným plochám, co čekat, jak se chovat, prostor k diskuzi
 • po té co praktickou část projdeme, můžeme se podívat, jak se daří skupince “offroad” .

10:30 – 14:30: Kluzné plochy, kurz bezpečné jízdy

 • dlouhý kurz bezpečné jízdy, kde si vyzkoušíme snad všechny možné situace
 • je to vedený kurz, zahrnuje 3x různé kluziště + pár asfaltových tréningů
 • kurz probíhá na 3 různých “cvičištích”, skupina bude rozdělena na 3 menší skupiny, každá bude nějakou dobu na svém stanovišti, kde se budeme jeden po druhém střídat v “samotné akci”

15:00 – 17:30 Časovka

 • postaví se trať (minimální změny, půlka bude připravena již dopředu)
 • všichni za sebou pojedou 2-3 zaváděcí kola, pomalu ve vláčku, je nutné si zapamatovat trať
 • jedno ostré kolo na čas


Program INTERIÉR

(od 8:00 – 17:30)
 • bufet – možnost bufetové stravy, tedy dejsi co si koupíš, teplá jídla
 • promítačka – připravte si videa, která máte natočeny se svými mazlíčky, máme možnost si je pustit
 • odpočinek, teplo, debata
 • vyhlášení výsledků časovky


ODPOLEDNÍ PROGRAM

18:00 – 20:00: Návštěva dolu Landek

 • poté co se vyřádíme s volentem v ruce se přesuneme do areálu dolu Landek, kde máme domluvenou exkurzi
 • Exkurze zahrnuje 1hodinouvou prohlídku štoly a těžebních strojů a 1hodinu prohlídky záchranářské důlní techniky a hornického muzea.
 • Oba hodinové bloky jsou samozřejmě s výkladem
 • cena exkurze je pouze 150 Kč / hodina

20:00 – ???: Večerní idylka

 • kdo bude zůstávat na ubytování si dáme po nějakém tom pivečku a panáčku a shrneme den.
 • místo ještě upřesním


Jak jsme vás již informovali v pozvánce, účastnili jsme se velké výstavy soudobých i historických vozidel v krásném prostředí Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě. A že bylo na co koukat netřeba vysvětlovat slovy, k tomu bohatě postačí fotogalerie.

Za nás musíme říct, že akce byla velmi vydařená a za návštěvu to opravdu stálo. Na trávník s auty jako Rolls Royce, Ferrari, Jaguar a podobně se člověk každý den nepostaví. A výše zmiňované industriální prostředí Dolní oblasti Vítkovic to jenom podtrhovalo.

Nejprve se podíváme na fotografie naší stáje a v druhé části příspěvku naleznete ostatní vozy. Pro zobrazení fotek čtěte celý článek.
Stáj JS RACING:Vozy ostatních účastníků:

Motory-Ostrava.cz

Vážení fanoušci a zákazníci, 

přijměte naše pozvání do krásného areálu Dolních Vítkovic bývalých železáren. Na této akci bude koncentrováno velké množství všeho, co pohání motor – tedy od motocyklů (jak závodních, historických i soudobých), přes automobily až k těžké technice. 


Už kvůli unikátnosti prostředí má akce velký potenciál a hlášených je opravdu mnoho vozů a motocyklů – komu voní benzín nebo nafta, určitě si přijde na své. 

My budeme vystavovat naši formuli Mondial a k tomu taky tři vozy Subaru Impreza – GT, WRX, STi Type RA. Takže budeme rádi, když nás navštívíte. 


Info pořadatele:
Smyslem akce je koncentrovat v této neobvyklé lokalitě velký počet vozidel a motocyklů, případně jiných zajímavých strojů, v jeden den na jednom místě tak, aby si účastníci a návštěvníci mohli tato vozidla a motocykly v klidu prohlédnout, seznámit se s historickými, závodními, prototypovými, nákladními a dalšími stroji na dvou a více kolech. Poznat jejich často zajímavou historii, původ, konstrukční řešení a samozřejmostí zde bude možnost seznámit se s jejich majiteli a veteránskými, ale i jinými motoristickými kluby, do kterých patří. Máme připraveno 400 míst pro zajímavé stroje. A pokud by snad i to bylo málo, budete se moci svézt některými z historických automobilů či autobusů, nebo si prohlédnout vystavené zajímavé fotografie. Samozřejmě i historií prodchnutá Dolní oblast Vítkovice nabízí mnoho dalších možností, jak si tuto akci naplno užít. Zdravíme naše fanoušky – máme pro vás pozvánku!

V neděli tento víkend se účastníme akce Road Racing Studénka, kde je již nyní přihlášených přes 400 účastníků. Jedná se o akci, kde si budete moci prohlédnout závodní vozy (samozřejmě i náš) a to nejen formule, ale například i tahače. Vstupné dobrovolné!

Ale tím to nekončí. Pro zájemce zde bude vyhrazena uzavřená cesta, na které budou probíhat měřené sprinty a startovné činí pouhých 150 Kč! 

Pokud jsme ve Vás probudili zájem, neváhejte a určitě si naplánujte výlet provoněný benzínem! 

Více informací na facebookové stránce akce:
https://www.facebook.com/events/600733413313616/?fref=ts

Jak jsme již informovali v předchozích příspěvcích, můžete naší formuli vidět v OC Nová Karolína v Ostravě. Formule má nové barvy, jejíž odhalení jsme si nechali právě na výstavu Ostrava žije motorsportem.
Pokud však nemáte čas se zajít podívat nebo to máte daleko, podívejte se aspoň na skromnou fotogalerii, třeba Vás přesvědčí k návštěvě. Celá akce bude vrcholit 19.4.2014 v areálu centra bezpečné jízdy LIBROS, kde uvidíte některé stroje v akci a také si můžete pohovořit s jejich piloty. Více informací v předchozím příspěvku.
Vítejte na našem novém webu, který se vyplatí sledovat. Tento web totiž žije a naleznete na něm neustále nové informace o námi poskytovaných službách a naší závodní stáji.

Novinky se Vám zpočátku mohou zdát zmatené, ale v pravém sloupci je filtr a po výběru se Vám v novinkách zobrazí pouze ty příspěvky, které Vás opravdu zajímají, ať už jsou to informace o naší účasti na závodech nebo akční nabídky našeho autoservisu.

Web nám připravila firma WebAmail.cz, která se specializuje na tvorbu webových prezentací s živým obsahem, tak snad se Vám stránky budou líbit.