Šíma Sprint 2013 – Vítkov Podhradí

Byli jste se podívat na závody ve Vítkově Podhradí? Pokud ano, tak Víte, že se nám dařilo, pokud ne, tak si můžete aspoň přečíst článek, podívat se na video a nějaké ty fotky. Bylo dobře, formule jela téměř bez obtíží a výsledek stál rozhodně za to – první v naší kategorii! 

Na závodiště jsme přijeli již v pátek večer, je totiž potřeba rozložit depo, nachystat formuli, projít si trať a podívat se na případné nebezpečí, které by mohlo hrozit jak pro vůz, tak i řidiče. Když byli povinnosti hotovy, stačilo už se fyzicky i psychicky připravit na závody, které začínají další den ráno, k tomu pomůže gril, chlazené, lehce alkoholické nápoje a kvalitní spánek. 

Trať ve Vítkově Podhradí byla pěkně připravená, spodní část se starším asfaltem, na kterém již se zub času trochu podepsal a vrchní část s novým asfaltem, který se naší formuli samozřejmě líbil více. Celková délka tratě je něco málo přes 1Km, ale stoupání je opravdu velké. Převýšení v některých zatáčkách nás dokonce donutilo vyzkoušet dvě jízdy bez stabilizátoru, aby měla obě zadní kola větší přilnavost, zlepšení to však nebylo, takže stabilizátor putoval zpátky. Odkaz na trať znázorněnou na mapách naleznete zde.

Šíma sprint je soutěž, která se jezdí na součet časů z obou dní. V sobotu se jedou 4 rozjížďky (z toho povinné nejméně 3) a v neděli také tak. Kopletní propozice naleznete zde: http://www.simasprint.com/propozice_2013_4.pdf.

Auto fungovalo výborně a na to, že jsme jej jeli teprve testovat po zimních úpravách, tak nás strhlo závodění a výsledek nás sice trochu překvapil, ale o to větší radost z něj máme. Jediné zaváhání bylo, když se z motoru po 3. sobotní jízdě v motoru ozývalo klepání. K úlevě celého týmu stačilo dotáhnout rozvodový řemen a mohlo se pokračovat. 

Počasí nám přálo celý víkend jeho tropické parametry přidávaly gumám na přilnavosti a divákům na potu a my jsme se mohli soustředit na nedělní finálový den. Auto jelo bez potíží a my jsme se mohli soustředit na výsledné časy. 

Výsledek potěšil celou naší stáj. V součtu obou dní jsme v kategorii 8, tedy závodních soudobých vozů, získali první místo a celkové druhé místo mezi všemi posádkami. Nejrychlejší čas jediné rozjížďky zajel Hlavinka Josef na formuli Lotus a v součtu se nejlépe dopadl Vaněk Bohuslav na Mitsubishi Lancer Evolution 9. Kompletní výsledky si můžete stáhnout zde.


My jsme s prvním letoším „testovacím“ závodem nadmíru spokojeni. Formule fungovala výborně, nestala se žádná zranění a všichni se dobře bavili. Pro Vás už máme pouze fotogalerii a video!