Vyvrcholení akce „Ostrava žije motorsportem“

V sobotu 19.4.2014 se v areálu LIBROS konalo vyvrcholení akce Ostrava žije motorsportem, na kterou jsme Vás zvali v předchozím příspěvku. 


Akce to byla vydařená a divácky velmi atraktivní. Dělila se na dvě částí „on-road“ a „off-road“. V té naší on-roadové části bylo nejprve povídání se závodníky a představiteli města Ostravy, poté se všechny automobily představily při hromadné jízdě a nakonec dostal každý závodník se svým vozem nebo motocyklem prostor objet si okruh hned několikrát sám. 


Tento dopolední program se ve stejném duchu opakoval i odpoledne a v pauze mezi jízdami se o zábavu diváků postarali kaskadéři z Crazy Day teamu, předvedli show postupně na silničních motocyklech, skútrech i čtyřkolkách. Jejich představení bylo dostatečným zážitkem a diváci se mohli do sytosti nadýchat kouře ze spálených gum. 


Offroadová část probíhala na rozestavěném terénním polygonu areálu LIBROS a jezdily tam offroad speciály Wings teamu, které na letošní náročné Intercontinental RALLY (obdoba dakarské rally) skončily na velmi úspěšném 3., 6. a 12. místě. Řidiči těchto vozů nadšeně vozili všechny přihlížející po trati a ti si mohli užít perfektní zážitek. Co se týká naší formule Mondial MTX 1600, tak pro tu to byla vynikající možnost nejen se předvést v novém kabátku, ale také otestovat nově zrekonstruovanou techniku. Ano, odhalili jsme i chyby, ale ty opravíme a na závody budeme připraveni.

FOTOGALERIE: